اخبار سینما

فیلم X-Men: Dark Phoenix نقطه پایان فیلم‌های مارولی شرکت فاکس قرن بیستم است

X-Men-Dark-Phoenix
X-Men-Dark-Phoenix

آذر مها سالی که گذشت، والت دیزنی به طور رسمی بخش فیلمسازی و تلویزیونی شرکت فاکس قرن بیستم را از این کمپانی خریداری کرد. ارزش این قرارداد ۵۲ میلیارد دلار اعلام شد. دیزنی با خرید بخش بزرگی از کمپانی فاکس قرن ۲۱، به مجموعه‌های بزرگ سینمایی و تلویزیونی متفاوت و مختلفی از جمله دو مجموعه محبوب X-Men  و Fantastic Four دست یافت. با این وجود، هنوز زمان نهایی شدن این قرارداد از نظر تاریخی مشخص نیست و براساس پیش‌بینی جدید، این قرارداد تا سال ۲۰۱۹ نهایی خواهد شد. حال در تازه ترین خبرها به نظر میرسد فیلم X-Men: Dark Phoenix  آخرین فیلم مارولی شرکت فاکس قرن بیستم باشد. برنت اندرو، نویسنده وب‌سایت Comicgenre مدعی شده که با برخی از اعضای تیم تولید در بالاترین سطوح کمپانی فاکس قرن بیستم دیدار و در مورد آینده فیلم‌های این شرکت صحبت کرده است.

X-Men-Dark-Phoenix

در طی این گفتگو، این افراد به صورت غیر مستقیم اشاره کردند که فیلم X-Men: Dark Phoenix قرار است پایانی بر فیلم های مارولی فاکس قرن بیستم باشد و افرادی که در ساخت این فیلم‌ها دخالت دارند، پس از نهایی شدن قرارداد و انتقال مجموعه X-Men به والت دیزنی و اتمام ساخت این فیلم، باید به دنبال شغل دیگری باشند. پس اگر این موضوع درست باشد، به نهایی شدن قرارداد والت دیزنی با فاکس قرن 21 بسیار نزدیک هستیم و پس از آن مارول استودیو رسما می‌تواند از دو مجموعه X-Men و Fantastic Four در دنیای سینمایی مارول استفاده نماید. پیش از این کوین فایگی، رئیس مارول استودیو، در یک مصاحبه گفته بود که تا زمان نهایی شدن این قرارداد از برنامه‌ریزی برای اضافه کردن مجموعه X-Men، مجموعه Fantastic Four و شخصیت ددپول، به فاز چهارم دنیای سینمایی مارول خودداری میکند.

با این حال که اعضای تیم تولید باید برای فیلمبرداری دوباره فیلم X-Men: Dark Phoenix که قرار شده از ماه آگوست یا سپتامبر امسال (مرداد، شهریور یا مهر) انجام شود، بازگردند تا روی جلوه‌های ویژه و تدوین نهایی فیلم کار کنند. همچنین وضعیت فیلم The New Mutants  که اکران آن تا تابستان سال آینده عقب افتاده است، نیز مشخص نیست. فیلمبرداری دوباره این فیلم که حدودا کمی بیش از ۵۰ درصد فیلم را شامل خواهد شد، قرار است در آینده‌ای نزدیک انجام بشود و در حال حاضر جاش بون در حال بازنویسی فیلمنامه فیلم است. همچنین تمامی برنامه‌ها برای ساخت اسپین‌آف فیلم Fantastic Four احتمالا متوقف میشود.

فیلم X-Men: Dark Phoenix قرار است در تاریخ ۱۴ فوریه ۲۰۱۹ (۲۵ بهمن ۱۳۹۷) به اکران عمومی درآید. همچنین فیلم The New Mutants نیز قرار است در ۲ آگوست ۲۰۱۹ (۱۱ مرداد ۱۳۹۸) اکران شود.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین محبوب

بالا