اخبار سینما

The Shape of Water برنده اسکار بهترین فیلم و چندین اسکار دیگر شد

The Shape of Water
The Shape of Water

امسال را می‌شد دربردارنده‌ی یکی از بهترین و هیجان‌انگیزترین مراسم‌های اسکار مخصوصاً در بخش «بهترین فیلم» دانست. بخشی که در آن حدس زدن برنده‌ی جایزه اسکار 2018 در آن امری غیرممکن بود و این پنج فیلم، بدون هیچ شکی ممکن بود اسکار آن را دریافت کنند. «دانکرک» که از همان ابتدای فصل جوایز، به خاطر دستاوردهای هنری و فنی سازندگانش، به عنوان یکی از محتمل‌ترین گزینه‌های برنده شدن در این بخش معرفی می‌شد، حالا برخلاف انتظارتان، شانسش برای دریافت این جایزه از قبل هم بیشتر شده بود. چرا که اگر نگاهی به چند دوره‌ی اخیر مراسم‌های اسکار و گلدن گلوب بیاندازید، متوجه خواهید شد که تنها در مواقعی اندک، بهترین فیلم‌ها از نگاه این دو مراسم، به مانند یکدیگر بوده‌اند. گذشته از این موضوع اما نمی‌شد شانس «سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری» را برای این بخش هم پایین دانست و از آن‌جایی که اثر مورد بحث، در چندین مراسم مختلف تبدیل به بهترین فیلم سال شده بود، باید قسمتی از احتمال پیروز شدن در اسکار را هم برایش در نظر می‌گرفتیم.

«لیدی برد» هم به عنوان اثر تحسین‌شده‌ای که جایزه‌ی بهترین فیلم کمدی/موزیکال گلدن گلوب را نیز به دست آورده بود، در کنار The Shape of Water که بیشترین تعداد نامزدی در مراسم اسکار امسال را داشت، شانس قابل اعتنایی برای رسیدن به این جایزه بزرگ را یدک می‌کشید. هر چند که در هیچ لحظه‌ای نیز نمی‌توانستیم احتمال پیروزی Get Out، به خصوص به خاطر کانسپت‌های ویژه‌ای که در طول دقایقش زیر ذره‌بین گرفته شده بود را نیز زیر سوال ببریم. با همه‌ی این‌ها، در انتهای کار جایزه به فیلم «The Shape of Water» رسید و سازندگان این ساخته‌ی سینمایی، اسکار این بخش را به خانه بردند.

The Shape of Water

فیلم The Shape of Water همچنین اسکار بهترین طراحی صحنه و بهترین موسیقی متن و بهترین کارگردان گیرمو دل تورورا به خانه برد

 

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین محبوب

بالا