اخبار سینما

Lady Bird ساخته گرتا گرویگ پرفروش‌ترین فیلم کمپانی A24 شد

Lady Bird

فیلم ستایش شده لیدی برد (Lady Bird) سرانجام به بزرگترین و پرفروش‌ترین فیلم کمپانی A24 در سینمای آمریکایی شمالی تبدیل شد.

 

به نظر فیلم Lady Bird به موفقیت دیگری دست پیدا کرده است. بعد از اینکه Lady Bird توانست با حدود ۲۰۰ نقد 100٪ مثبت در وب‌سایت راتن تومیتوز به یک رکورد تاریخی و غیر منتظره دست پیدا کند، حال فیلم Lady Bird به پرفروش‌ترین فیلم کمپانی A24 در بخش آمریکای شمالی تبدیل شده. براساس اطلاعاتی که سایت باکس آفیس موجو انتشار داده، فیلم Lady Bird به فروشی بیشتر از ۲۸.۳ میلیون دلار در آمریکای شمالی دست پیدا کرده است و این یعنی با پشت سر گذاشتنفیلم Moonlight (مهتاب) با فروش تقریبی ۲۷.۸ میلیون دلار، تبدیل به پرفروش‌ترین فیلم کمپانی A24 در بازار آمریکای شمالی شده است.

Lady Bird

با توجه به اینکه، فیلم Moonlight به کارگردانی بری جنکینز که برنده بهترین فیلم اسکار 2017 شده بود، با فروشی بیش از ۶۵ میلیون دلار هنوز هم پرفروش‌ترین فیلم از کمپانی A24 در بازارهای جهانی است. با این وجود، اکران جهانی فیلم Lady Bird هنوز آغاز نشده است و انتظار می‌رود که این فیلم عملکرد موفقی را در گیشه جهانی به دنبال داشته باشد. اکران محدود Lady Bird از ماه آبان امسال در ۴ سینما آغاز شدبود که این فیلم در سه روز نخست اکران خود چیزی بیش از ۳۶۴ هزار دلار فروخت. اکران گسترده فیلم هم از ماه پیش آغاز شده است. اتفاقات و داستان فیلم Lady Bird در شهر ساکرامنتو، کالیفرنیا روایت می‌شود که داستان فیلم در مورد دوران بلوغ یک دانش‌آموز دبیرستانی و رابطه ی آشفته‌اش با مادرخود است. گرتا گرویگ کارگردانی و نویسندگی فیلم Lady Bird را بر عهده داشته.بعد از فیلم Nights and Weekends، فیلم Lady Bird، دومین تجربه کارگردانی گرویک است.

Lady Bird

سیرشا رونان، لاری میت کالف، تریسی لتس، لوکاس هجز، تیموتی شلمی، بینی فلدستاین، کاترین نیوتون، اودیا راش، استیون هندرسون و لوئیس اسمیت، بخشی از بازیگرانی هستند که در فیلم Lady Bird نقش آفرینی کرده اند. به علاوه این فیلم در چهار بخش که شامل بهترین فیلم کمدی / موزیکال، بهترین بازیگر نقش اول زن در فیلم برای سیرشا رونان، بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای لاری میت کالف و بهترین فیلمنامه می‌شود، نامزد دریافت جایزه از مراسم جوایز گلدن گلوب 2018 شده است. علاوه بر این، از فیلم Lady Bird به‌عنوان یکی از شانس‌های اصلی اسکار 2018 نام برده می‌شود.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین محبوب

بالا