اخبار سینما

فیلم Black Panther به فروش فوق‌العاده خود در گیشه ها ادامه می‌دهد

Black Panther
Black Panther

در تازه های سینمایی، فیلم Black Panther به فروش فوق‌العاده خود در گیشه ها ادامه می‌دهد. بعد از رکوردشنی در هفته ای که گذشته، حال فیلم Black Panther در دومین سه روز آخر هفته اکرانش با تنها ۴۷ درصد کاهش فروش،چیزی حدود ۱۰۸ میلیون دلار فروش کرد. بدین ترتیب، این فیلم رکورد دیگری را شکست و در دومین هفته اکرانش خود بالاتر از فیلم‌هایی مثل فیلم Jurassic World با فروشی معادل ۱۰۶ میلیون دلار و همین طور فیلم Avengers با فروش ۱۰۳ میلیون دلار و پایین‌تر از فیلم Star Wars: The Force Awakens با فروش ۱۴۹.۲ میلیون دلار، قرار گرفته است. ایسن یعنی فیلم Black Panther به چهارمین فیلمی تبدیل شد که در دومین هفته اکرانش بیش از ۱۰۰ میلیون دلار در سه روز آخر هفته خود فروش کرده است.

بدین صورت مجموع فروش فیلم Black Panther در گیشه آمریکای شمالی از مرز ۴۰۰ میلیون دلار فروش عبور کرد و به سریع‌ترین فیلم دنیای سینمایی مارول که به این فروش دست یافته است، تبدیل شد. همین طور فیلم Black Panther در دیگر کشورهای جهان ۸۳.۸ میلیون دلار دیگر نیز فروش کرد تا مجموع فروش جهانی این فیلم از مرز چیزی حدود ۷۰۰ میلیون دلار فروش گذر کند. در حال حاضر این فیلم در مجموع نزدیک ۷۰۴ میلیون دلار در سراسر جهان فروش کرده است و با توجه به اینکه این فیلم هنوز در بازار کشورهای چین و ژاپن اکران نشده، احتمال میرود که Black Panther به فروشی بیش از یک میلیارد دلار دست پیدا کند. طبق آمار منتشر شده، پیش فروش این فیلم بسیار بهتر و سریع‌تر از هر فیلم دیگری در دنیای سینمایی مارول در بازار کشور چین بوده است. فیلم Black Panther روز پنج شنبه همین هفته در ژاپن و جمعه هفته دیگر در کشور چین اکران خواهد شد.

Black Panther

همینطور فروش فیلم Black Panther در سه روز آخر هفته دوم اکرانش بیشتر از فروش فیلم‌‌های پرفروش سال گذشته در آغاز اکران خود در گیشه از جمله فیلم Wonder Woman  با ۱۰۳ میلیون دلار فروش، فیلم The Fate of the Furious  با ۹۸.۸ میلیون دلار فروش و فیلم Justice League با ۹۳ میلیون دلار فروش، بوده است. تا این لحظه فیلم Black Panther پرفروش‌ترین فیلم قسمت اولی و ششمین فیلم پرفروش در بازار آمریکا و دهمین فیلم پرفروش در بازار جهانی سینمایی مارول است و در صورتی که این فیلم روند کنونی خود را ادامه دهد، به پرفروش‌ترین فیلم دنیای سینمایی مارول در بازار آمریکای شمالی تبدیل خواهد شد. کارگردانی فیلم Black Panther بر عهده رایان کوگلر، کارگردان فیلم Creed بوده است.

چادویک بوزمن در نقش تی‌چالا (پلنگ سیاه)، مایکل بی جردن در نقش اریک کیلمانگر، اندی سرکیس در نقش یولیسیس كلا (Ulysses Klaw)، دانای گوریرا در نقش اوکویه، لوپیتا نیونگو در نقش ناکیا، مارتین فریمن در نقش اورت راس، استرلینگ کی براون در نقش ان‌جوبو، آنجلا باست در نقش راموندا، فارست ویتاکر در نقش زوری، دنیل کالویا در نقش وکابی، وینستون دوک ام‌باکو (من ایپ)، لتیشیا رایت در نقش شوری، جان کانی در نقش تی‌چاکا، سیدل نوئل در نقش زولیزوا و فلورنس کاسومبا در نقش ایو، از جمله بازیگرانی هستند که در فیلم Black Panther حضور دارند و به نقش آفرینی کرده اند.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین محبوب

بالا